Podstawowe leczenie stomatologiczne

To może Cię zainteresować:

Najmodniejszym i najbardziej pożądanym produktem na całym świecie jest zdrowie

Karl Lagerfeld

NIC TAK NIE DODAJE UROKU JAK PIĘKNY UŚMIECH! Jest to prawda stara jak świat. Tak samo jak ta, że między pięknymi a zdrowymi zębami nie można postawić znaku równości. Dlatego, żeby jak najdłużej cieszyć się zdrowymi zębami należy o nie wyjątkowo dbać.

Główną rolą podstawowego leczenia w stomatologii, zwanego stomatologią zachowawczą, jest zapobieganie i leczenie skutków najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów jaką jest próchnica

we wszystkich swoich odsłonach. Rozwój próchnicy zaczyna się bardzo niewinnie od drobnych plamek próchnicowych na zębach, ale te drobne plamki nie leczone przekształcają się już w mniej niewinne ubytki twardych części zębów, które mogą doprowadzić do uszkodzenia wewnętrznej tkanki zęba czyli miazgi. Ten etap w skrajnych przypadkach prowadzi do obumarcia zęba, co może być niebezpieczne dla całego organizmu, ponieważ nie jest to nic innego jak ukryte ognisko infekcji. Obumarcie zęba prowadzi prędzej czy później do jego usunięcia. Ale spokojnie, bo chociaż to prawda, że próchnica jest poważną chorobą zębów, której nie można bagatelizować, jest to jednocześnie choroba, na którą cierpi 95 % populacji i którą można wyleczyć. Bo od plamki próchnicowej do usunięcia zęba jest jeszcze długa droga…

MY W ELEKTORALNA DENTAL CLINIC BĘDZIEMY TOWARZYSZYĆ PACJENTOWI OD SAMEGO POCZĄTKU W DRODZE PO IDEALNY UŚMIECH.

Dzięki nam doceni On fachową, rzetelną pomoc, a wszystko to odbędzie się w przyjaznych i komfortowych warunkach. Dzięki doświadczeniu i ogromnej dbałości o każdy szczegół, a także najnowocześniejszym technologiom przywrócimy zdrowy i piękny uśmiech.

Należy pamiętać, że zdrowe zęby i dziąsła mają wpływ na zdrowie i ogólną kondycję całego organizmu, a z kolei stany zapalne w jamie ustnej mogą być przyczyną wielu poważnych chorób, takich jak: zapalenie płuc, cukrzyca czy zawał serca.