Ortodoncja “Bez aparatu”

PERFEKCYJNIE – DLA NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCYCH!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających pacjentów, zwłaszcza aktywnych zawodowo, Elektoralna Dental Clinic oferuje nowoczesną metodę czyli całkowicie kosmetyczny system ortodontyczny.

Perfect Clear umożliwia przeprowadzenie precyzyjnej i całkowicie niewidocznej korekty ustawienia zębów.

Jest to zestaw idealnie przezroczystych nakładek na zęby (pozycjonerów), tworzonych indywidualnie dla każdego pacjenta.

Perfekcyjne dopasowanie szyn do kształtu łuków zębowych i linii uśmiechu zapewnia wygodę i komfort użytkowania, bez zaburzeń wymowy i swobody uśmiechu.

Pacjenci Elektoralna Dental Clinic do niewątpliwych zalet Perfect Clear zaliczają możliwość wyjmowania aparatu z ust. Z jednej strony ułatwia to utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej i zębów, choć z drugiej zaś obliguje pacjenta do świadomej i odpowiedzialnej współpracy z lekarzem. Efekty leczenia uzależnione są w dużej mierze od rzetelnej współpracy pacjenta!

Aby szybko osiągnąć sukces z leczeniu, nakładki należy nosić niemalże całodobowo, z wyjątkiem czasu przeznaczonego na spożywanie posiłków, szczotkowanie czy nitkowanie zębów. Liczba szyn tworzących zestaw opracowany dla danego pacjenta, z których każda powinna być noszona przez około 2 tygodnie przekłada się na całkowity czas leczenia a zależy od wyjściowej sytuacji w ustach pacjenta i ustalonego celu leczenia.

Systemem pozycjonerów można leczyć większość wad zgryzu, jednak najlepiej sprawdza się on w przypadku nieznacznych nieprawidłowości w ustawieniu zębów, np. stłoczeń, szpar między zębami czy przesunięć zębów po zdjęciu aparatów stałych wynikających z braku stosowania się do zaleceń w fazie retencji.