Aparaty ortodontyczne

Aparaty ortodontyczne  – Elektoralna Dental Clinic w Warszawie

ZDEJMOWANE APARATY NA ZĘBY (RUCHOME)

Aparaty zdejmowane są przystosowane do samodzielnego wkładania i wyjmowania z ust przez pacjenta. Stosuje się je u dzieci i młodzieży, ze względu na to, że ich kości jeszcze się rozrastają więc są podatne na modyfikacje, nawet przy stosowaniu przerywanych sił.

Czas leczenia aparatami zdejmowanymi i jego skuteczność są uzależnione od rodzaju wady, wieku pacjenta oraz współpracy pacjenta z lekarzem. Aby oczekiwać pozytywnych wyników leczenia dziecko musi przestrzegać obowiązujących zasad stosowania aparatów ruchomych: czasu noszenia i sposobu korzystania z aparatu na zębyOrtodonta musi na bieżąco kontrolować postępy oraz dopasowywać aparat, czyli dostosowywać do zmian, jakie zachodzą w jamie ustnej, takich jak zmiana pozycji zębów, wymiana zębów mlecznych na stałe.

W zależności od rodzaju leczonej wady zgryzu stosowane są różne modyfikacje aparatów ruchomych. Składają się one z akrylowej płytki w kolorze wybranym przez pacjenta oraz – w zależności od typu aparatu – drucianych elementów utrzymujących aparat ortodontyczny lub części będących źródłem siły działającej na zęby (śruby, sprężyny).

STAŁE ORTODONTYCZNE APARATY

Aparaty stałe składają się z różnego rodzaju zaczepów (zamków i pierścieni) osadzanych na stałe za pomocą specjalnych klejów na powierzchni zębów na cały okres leczenia ortodontycznego. Zaczepy te stanowią umocowanie dla sprężystych drutów, będących właściwym źródłem siły działającej na zęby. Dzięki temu, iż aparaty stałe wywierają ciągłą siłę działającą przez cały okres leczenia, pozwalają na osiągnięcie precyzyjnych efektów i są prawie niezależne od współpracy pacjenta, co może ułatwić życie rodzicom dzieci niechętnych do współpracy.

W zależności od potrzeb leczniczych i estetycznych pacjenta, a także jego komfortu polecane są różne rodzaje systemów ortodontycznych. Praktycznie każdy z nich daje pacjentowi możliwość wyboru pomiędzy aparatami metalowymi lub estetycznymi (przezroczystymi).

W Elektoralna Dental Clinic w Warszawie pracujemy na systemach najnowszej generacji, pozwalających nam wyeliminować wszystkie elementy utrudniające leczenie przy konwencjonalnych stałych aparatach na zęby. Dzięki temu efekt leczenia uzyskujemy szybciej, a dyskomfort pacjenta jest znikomy.

Ponadto w leczeniu trudniejszych przypadków wykorzystywane są dodatkowe rozwiązania (np. mikroimplanty), które pozwalają szybko i bezpiecznie osiągnąć idealne warunki zgryzowe.

Leczenie aparatami stałymi może być prowadzone zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych, w zasadzie bez ograniczeń wiekowych.