Nowoczesna diagnostyka RTG

To może Cię zainteresować:

Mądrzy ludzie widzą wszystko.

Pola Negri

Im dalej w las tym ciemniej… to zdecydowanie nie o nas. My widzimy wszystko, ponieważ w diagnostyce stomatologicznej ważną pozycję zajmują badania radiologiczne. A pod tą bardzo poważnie brzmiącą nazwą badań kryje się zwykłe prześwietlenie. Zwykłe prześwietlenie, ale w całkiem nowej odsłonie.

W naszej Klinice klisze rentgenowskie przeszły już do lamusa. Teraz jesteśmy jeszcze bliżej perfekcji. Stosujemy najnowocześniejsze programy cyfrowe do wykonywania zdjęć zębowych techniką radiografii cyfrowej (obraz badanego obiektu uzyskuje się nie na kliszy rentgenowskiej lecz na monitorze komputera), które to zmniejszają dawki promieniowania nawet 9-krotnie w stosunku do konwencjonalnego zdjęcia rtg.

Ale to nie koniec rewelacji i nowości. Oprogramowanie cyfrowe podłączone do pantomogramu i pozostałych urządzeń radiologicznych pozwala na uwidocznienie na ekranie monitora większej ilości szczegółów oraz na podgląd obrazu w jakości 3D. Dzięki diagnostyce rtg nic nie umknie uwadze stomatologa.

Sukces w leczeniu stomatologicznym zapewnia doświadczenie i wiedza lekarza poparte możliwością nowoczesnej diagnostyki.

W naszej pracowni RTG wykonujemy zdjęcia:

  • pantomograficzne,
  • zębowe,
  • zatok szczękowych,
  • stawów skroniowo-żuchwowych oraz
  • niezbędnych w ortodoncji zdjęć telerentgenograficznych.

A to oznacza, że teraz nic co ludzkie, nie jest nam….niewidoczne.

Nasz system diagnostyki radiologicznej składa się nie tylko z pracowni RTG, ale także z aparatów RTG umożliwiających wykonywanie zdjęć w gabinetach bez konieczności opuszczania fotela.

Nowoczesne rozwiązania informatyczne umożliwiają oglądanie wykonanych wcześniej zdjęć bezpośrednio przy Pacjencie, podczas leczenia, Pozwalają również na przetwarzanie obrazów do celów diagnostycznych i dokumentacyjnych.