Chirurgia stomatologiczna

To może Cię zainteresować:

Z szybką jazda samochodem jest jak z wyrywaniem zębów. Trzeba umieć to robić!

Lewis Hamilton

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA:

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina medycyny, zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych. Wyłoniła się w drugiej połowie XIX w. jako dział stomatologii, wymagający przygotowania ogólnochirurgicznego. W ramach tej specjalności wykonywany jest cały szereg zabiegów w obszarze obejmującym jamę ustną, w tym zabiegi, wspomagające inne dziedziny stomatologii, np. endodoncję –

resekcje wierzchołka korzenia, periodontologię – chirurgia przyzę

bia, protetykę – chirurgia przedprotetyczna, czy wreszcie najnowocześniejszy dział – implantologię. Z satysfakcją możemy poinformować, że w Elektoralna Dental Clinic jesteśmy w stanie wykonać wszystkie zabiegi chirurgiczne w zakresie jamy ustnej i okolic przyległych, które nie wymagają leczenia szpitalnego.

NOWOCZESNA CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA – BEZBOLESNE USUWANIE ZĘBÓW

Zabiegi chirurgiczne kojarzą nam się z bólem i długą rekonwalescencją. Nic bardzie mylnego. Na przełomie ostatnich lat znacznie zmieniły się zasady leczenia chirurgicznego. Nowoczesna chirurgia to ATRAUMATYCZNE usuwanie zębów, pozwalające zachować jak największą ilość zdrowej kości, odtwarzanie utraconych tkanek, a także zabiegi bezszwowe.

W Elektoralna Dental Clinic, dzięki zaawansowanym urządzeniom diagnostycznym i nowoczesnym materiałom, jesteśmy w stanie dokładnie zaplanować i przeprowadzić każdy zabieg z zakresu chirurgii jamy ustnej. Przy zastosowaniu takiego sprzętu, jak Piezosurgery (ultradźwiękowy nóż do cięcia i rozwarstwiania kości), czy XO Odontosurge (nóż elektryczny wysokiej częstotliwości do bezkrwawych zabiegów na tkankach miękkich w jamie ustnej), zabiegi są minimalnie inwazyjne, a bezbolesność gwarantują nowoczesne znieczulenia miejscowe, których podawaniem steruje komputer – The Wand (patrz -> u nas nie boli). Istnieje także możliwość wykonania zabiegów w znieczuleniu ogólnym.