Licówka na martwy ząb cena nie mus być wysoka!

Licówka na martwy ząb cena nie mus być wysoka!

Kiedy Twoje zęby są wyszczerbione, popękane lub nawet krzywe, uśmiechanie się może nie być Twoją ulubioną czynnością. Ukrywanie swojego uśmiechu przed światem może być jednak męczące i prawdopodobnie chciałbyś mieć więcej pewności siebie w kwestii swojego wyglądu.

Czego powinienem się spodziewać?

Licówki porcelanowe to cienkie powłoki stosowane w celu odtworzenia naturalnego wyglądu Twoich zębów. Zapewniają one również wytrzymałość i odporność podobną do naturalnego szkliwa zębów. W zależności od Twojej indywidualnej sytuacji, leczenie licówkami odbywa się podczas dwóch do trzech wizyt.

Po uzyskaniu zgody na leczenie, dentysta usunie cienką warstwę zęba, na który ma być założona licówka. Następnie przymocuje na nim licówkę tymczasową. Dentysta pobiera wycisk zęba, a w naszym specjalistycznym laboratorium wykonywana jest licówka stała. Gdy będzie gotowa, licówka tymczasowa zostanie zdjęta. Na koniec licówka stała jest przyklejana do zębów za pomocą specjalnego kleju.

Kolejną zaletą licówek jest ich opłacalność. Ogólnie rzecz biorąc, licówki są bardziej opłacalne, ponieważ są bardzo trwałe. Większość licówek wytrzymuje od 5 do 10 lat lub więcej, w zależności od sposobu użytkowania.

Korzyści wynikające z zastosowania licówek stomatologicznych

Licówki stomatologiczne mogą podnieść Twoją samoocenę i przywrócić blask Twojego uśmiechu. Od żółtych zębów, poprzez krzywe zęby, aż po luki między zębami – licówki mogą w wystarczającym stopniu ukryć niedoskonałości. Niedoskonałości, które w przeciwnym razie mogłyby być trudne lub kosztowne do trwałej korekty. Ponadto licówki zapewniają naturalny wygląd. Są one dostosowane do indywidualnych potrzeb, dzięki czemu bez problemu łączą się z resztą zębów,

Czy Twoje zęby są popękane, wyszczerbione, krzywe lub przebarwione, licówki mogą być najlepszym sposobem na uzyskanie pięknego uśmiechu, na który zasługujesz.

Dlaczego warto postawić na licówki porcelanowe?

Licówki stomatologiczne to świetna opcja naprawy uszkodzonych zębów. Są to cienkie porcelanowe powłoki, które nakłada się na zęby w celu poprawy wad i odświeżenia ich wyglądu. Licówki mogą zwiększyć Twoją pewność siebie, a nawet zmienić Twoje życie na lepsze.

Przed podjęciem decyzji, czy licówki są dla Ciebie, prawdopodobnie będziesz chciał dowiedzieć się więcej o tym, jak działają i co robią.

Oto kilka niesamowitych korzyści wynikających z założenia licówek stomatologicznych:

– Naturalny wygląd

– minimalna preparacja

– bardzo dobry efekt estetyczny

– możliwość przywrócenia harmonii uśmiechu bez długotrwałego leczenia

– trwałość

Licówki kompozytowe przywracają cudowny wygląd Twojego uśmiechu

Uszkodzone zęby mogą być zabójcami pewności siebie, które sprawiają, że niepewnie się uśmiechasz. Na szczęście nie musisz już dłużej zmagać się z tym problemem. Umieszczając licówki kompozytowe na istniejących zębach, możemy znacznie poprawić ich wygląd.

Ponieważ zabieg jest krótki, zobaczysz natychmiastowe rezultaty. Oznacza to, że natychmiast poczujesz się lepiej w swoim nowym uśmiechu.

Procedura zakładania licówek jest prosta

Niektóre zabiegi stomatologiczne wymagają czasu. Myśl o siedzeniu na fotelu dentystycznym przez kilka godzin może być dość zniechęcająca. Wspaniałą wiadomością o licówkach jest to, że proces zakładania jest dość prosty. Zazwyczaj możemy przywrócić Twój uśmiech w ciągu kilku krótkich posiedzeń.

Najpierw ocenimy Twoje zęby i omówimy problemy, które chciałbyś rozwiązać. To pomoże nam upewnić się, że licówki są właściwą opcją dla Ciebie. Kiedy już uzgodnimy sposób postępowania, usuniemy niewielką ilość szkliwa z powierzchni Twoich zębów. Robimy to, aby licówki idealnie pasowały i nie sprawiały, że Twoje zęby będą wyglądały na zbyt duże. Czasami zabieg może być wykonany w ogóle bez szlifowania zębów.

Po przygotowaniu Twoich zębów, pobierzemy wyciski. Zostaną one przesłane do naszego laboratorium, gdzie nasi wykwalifikowani technicy wykonają licówki na miarę. Licówki zostaną założone, gdy będą gotowe. Jest to dość prosty etap. Kiedy będziemy zadowoleni z pozycji Twoich licówek, zacementujemy je na miejscu.

Licówki mają naturalny wygląd

Naprawiając zepsute zęby, prawdopodobnie nie chcesz pokazywać światu, że miałeś robioną pracę. Licówki są wykonane z porcelany lub z kompozytu i wyglądają całkowicie naturalnie. Nasi technicy laboratoryjni są w stanie wykonać licówki, które idealnie pasują do Twoich naturalnych zębów pod względem kształtu, rozmiaru i koloru. Po umieszczeniu licówek może być zauważalne, że Twój uśmiech uległ radykalnej poprawie, ale praca, którą wykonamy, będzie nieskazitelna i realistyczna w swoim wyglądzie.

Licówki są stworzone, aby trwać

Jeśli złamałeś lub wyszczerbiłeś swoje naturalne zęby, będziesz chciał naprawy, która wytrzyma próbę czasu. Licówki powinny wytrzymać wiele lat pod warunkiem, że będziesz o nie dbał. Aby utrzymać swój wygląd przez wiele lat, zawsze szczotkuj zęby dwa razy dziennie, używając pasty z fluorem. Nawet jeśli masz porcelanowe powłoki pokrywające Twoje zęby, nadal istnieje szansa, że możesz cierpieć z powodu próchnicy, jeśli zaniedbasz odpowiednie czyszczenie.

Przychodź do nas dwa razy w roku na badania kontrolne. Regularne wizyty u nas dadzą nam możliwość zauważenia wszelkich wczesnych oznak problemów i pozwolą nam je naprawić, zanim się pogorszą. Na koniec, unikaj żucia długopisów, lodu obgryzania paznokci. Przedmioty takie jak te mogą złamać licówki.

Leczenie kanałowe – licówki są szyte na miarę

Licówki zostaną wykonane dla Ciebie. Upewnimy się, że dokładnie pasują i są zgodne z wyglądem Twoich zębów. Ponieważ każda licówka jest unikalna i wykonana na miarę, będzie wyglądać i czuć się niesamowicie.

Licówki porcelanowe rozjaśniają Twoje zęby pozwalając uzyskać wymarzony wygląd

Licówki nie mogą być wybielone za pomocą zabiegów wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. Podczas wstępnej konsultacji poinformuj nas, czy planujesz poddać się zabiegowi wybielania zębów, abyśmy mogli dopasować Twoje licówki do Twojego przyszłego koloru zębów w celu uzyskania jednolitego wyglądu.

Licówki są dobrym rozwiązaniem w przypadku utraty szkliwa

W ciągu całego życia szkliwo na zewnętrznej stronie zębów ulega zużyciu. Może to spowodować, że zęby będą miały żółty wygląd i będą bardziej podatne na powstawanie ubytków. Licówki pokrywają zewnętrzną stronę zębów i pomagają w miejscach, gdzie szkliwo zaczęło się ścierać. Pomaga to zmniejszyć możliwość wystąpienia próchnicy w tych obszarach.

Dzięki licówkom możesz rozwiązać drobne problemy z wyrównaniem zębów

Jeśli masz małe luki lub niewielkie problemy z ustawieniem zębów, licówki mogą pomóc. Poprzez wzmocnienie krawędzi zębów można nadać im pełniejszy wygląd i zamknąć niewielkie luki. Podobnie, nieznacznie nieprawidłowo ustawione zęby mogą wydawać się prostsze po założeniu licówek.

Łatwo jest dbać o licówki, brak problemów z założeniem licówek

Nie ma specjalnych wymagań dotyczących pielęgnacji licówek. Jeśli tylko będziesz utrzymywać zęby w czystości i regularnie odwiedzać nas na przeglądy, powinny one przetrwać wiele lat. Wizyty u higienistki stomatologicznej, używanie nici dentystycznej i płynu do płukania ust to dodatkowe sposoby na utrzymanie próchnicy i chorób dziąseł w ryzach, przy jednoczesnym zachowaniu fantastycznego wyglądu licówek.

Założenie licówek porcelanowych jest mało inwazyjne

Rozumiemy, że niektórzy ludzie nie czują się komfortowo na fotelu dentystycznym, a nawet ci, którzy nie cierpią na lęki związane z uzębieniem, nie są fanami niektórych zabiegów stomatologicznych np. leczenia kanałowego. Założenie licówek jest proste i mało inwazyjne. Ale nie martw się, upewnimy się, że znieczulimy leczony obszar, abyś czuł się jak najbardziej komfortowo.

Czy zabieg jest bolesny?

Nie, nie jest to w najmniejszym stopniu bolesne! Dentysta wykona preparację zębów a następnie zrobi wycisk Twoich zębów, który  następnie wysyłany jest do laboratorium, które wyprodukuje licówki. Licówki są ostatecznie cementowane do tych powierzchni za pomocą bardzo silnego środka wiążącego. Z pewnością ucieszy Cię fakt, że procedura ta jest zazwyczaj pozbawiona jakiegokolwiek bólu lub dyskomfortu.

Jakich rezultatów możesz się spodziewać?

Wspaniałą rzeczą w przypadku licówek jest to, że rezultaty będą widoczne natychmiast po zakończeniu zabiegu. Nie tylko możesz cieszyć się znacznie poprawionym uśmiechem, ale są duże szanse, że Twoja pewność siebie znacznie się poprawi. Jeśli znudziło Ci się już unikanie zdjęć grupowych i podobnych okazji, czas porozmawiać z dentystą, aby dowiedzieć się więcej.